Aydınlanma Alın 

Aydınlanma alın

Shri Mataji insanlık tarihinde hep varolan Kadim Kundalini uyanışını, Sahaja Yoga’da temel yapmıştır. Geçmişte; belli saflaşma süreçleri, çilecilik ve uzun meditasyonlar sonrasında, sadece birkaç kişi bu içsel enerjinin uyandırılmasını deneyimleyebiliyordu.

Shri Mataji bu enerjiyi uyandırabilmek için ön bilgiye ve hiçbir deneyime ihtiyaç duyulmayan spontan bir teknik keşfetti. Bir şey takip etmeksizin, bir diplomaya veya paraya ihtiyaç olmaksızın bu deneyim herkesle paylaşılabilir. “Yanan bir mumun başka mumları yakabilmesi” gibi.

Bu uyanışa aydınlanma deneyimi denir. Sanskrit dilinde Kundalini olarak bilinen bu enerji omuriliğin en altında üçgen Sakrum kemiğinin içinde yer alır. Uyandığında bu enerji sinir düğümlerinden (enerji merkezleri) yukarıya doğru harekete geçer ve başın üzerinde bulunan bıngıldak kemiği bölgesinden yükselir. Kişi bu enerjiyi avuç içlerinde veya başının üzerinde serin bir esinti –vibrasyonlar- olarak hisseder.

Sahaja Yoga tekniği ile uyandırılabilen bu enerjinin insan bedeni üzerinde dengeye getirici ve rahatlatıcı bir özelliği vardır. Aynı zamanda zihnin tamamen uyanık konumda olduğu fakat düşüncelerin durulduğu ‘düşüncesiz farkındalık’ denilen konuma da olanak sağlar. Sahaja Yoga tekniğini diğer tekniklerden ayıran fark ise bu düşüncesiz farkındalık konumunun kendiliğinden/ zahmetsizce gerçekleşiyor olmasıdır.

Sadeliği ve yüzlerce insan tarafından kolayca yapılabiliyor olması sebebiyle Sahaja Yoga merkezleri 130’dan fazla ülkede ücretsiz uygulamalarla insanlara hizmet veriyor.

Sahaja Yoga meditasyon ile aydınlanma deneyimi günlük programları içinde bile kısa bir zamanını meditasyona ayıran insanlara büyük fayda sağlamaktadır. Stresi azaltmak, duygusal dengeyi sağlamak, iç huzuru yerleştirmek bu faydalardan bazılarıdır.

Aydınlanma Deneyimi – Yoga Deneyimi

Rahatlayın ve rahat edecek şekilde oturun. Aydınlanmanızı Alın.

 

Video’nun başlangıcında Shri Mataji kısa bir bilgi vererek başlayacak ve aydınlanma deneyimi ile devam edecek.

Daha detaylı bilgi almak için merkezlerimize uğrayın.

Günlük programınızda meditasyon için sabah ve akşam olmak üzere iki kere zaman ayırın. Tercihen sabah kalkar kalkmaz ilk iş ve akşam yatağa girmeden önce son iş olarak. Nasıl hissettiğinizi gözlemleyin. Daha çok uygulama çok kısa sürede daha çok fayda elde etmek anlamına gelir.

“Aydınlanma için önemli olan bazı çok önemli noktalar vardır. Tüm anlayışınız bunun size bir hediye olduğu yönünde olmalı. Ve bu hediyeyi almak için herhangi bir inatçılık olmamalıdır.”

Sahaja Yoga’daki bu ilk deneyiminizde hissettiklerinizi bizlerle paylaşmak ve sorularınızı yöneltmek için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bulunduğunuz Şehir

Telefon Numaranız

Mesajınız (gerekli)

Karakterleri aynen yazınız: captcha