Vibrasyonların sudaki etkileri üzerine araştırma

Sahaja Yoga’nın yayılmasıyla, Shri Mataji tarafından, direkt kişisel etkisiyle ya da fotoğrafının varlığıyla vibre edilmiş/enerji verilmiş su, çok iyi bilinmeye başlandı. Birçok insan bu suyun iyileştirici özelliğini deneyimledi.

Vibre edilmiş su, bir kaç ay gibi uzun bir süre saklandığında bozulmuyor. Suyun kalitesini test etmek için dünyaca kabul edilmiş standartlarla, suyun kontamine olma derecesini dolaylı yoldan tanımlayan sıhhi kimyasal özellikleri kullandık.

Çeşitli su kaynakları ile pek çok deney gerçekleştirdik. Kiev’de musluktan alınan su, Shri Mataji’nin fotoğrafının yanına yerleştirildi.

Tablo 1’de yer alan sonuçlar gösteriyor ki, vibrasyonların etkisi suyun tüm karakteristiğini değiştirdi.Saflaştırma etkisi %10 ‘dan %70’e yükseldi. En dikkat çekici nokta, demir, amonyak ve bulanıklık gibi parametrelerinin değişiminde güçlü bir etkisi oldu.

vibrasyonlu suyun etkileri

 

Bir sonraki deneyde, Shri Mataji tarafından bireysel olarak vibre edilen su, musluk suyuna eklendi. 15 mililitre vibrasyonlu su, 1,5 litre musluk suyuna ilave edildi. Sonuçlar, Tablo 2’de görülmektedir. Tablodaki verilerden görüldüğü üzere, Shri Mataji’nin vibrasyonları, incelenen parametrelerde etki yarattı. Bu durumda, değerlerdeki değişim çok fazla değil, ancak musluk suyu kalitesi başlangıçtan iyiydi. (başlangıç değerleri, içme suyu standartlarına uygundu.)

vibrasyonlu suyun etkileri

 

İtalya’nın Cabella kasabasındaki Barbera Nehri’nin aşırı kirliliğini, yerel halkın bu nehri kullanamadığını bir çok insan bilir. Artık bu nehirde alabalık bile var. Barbera Nehri’nin suyunu ve aynı zamanda Shri Mataji tarafından vibre edilmiş bir miktar su ekleyerek de analizleri gerçekleştirdik. (Yarım litreye 5 mililitre)

Tablo 3’teki sonuçlarda açıkça görüldüğü üzere, nehirdeki suyun kalitesi artık birçok arıtılmış içme suyundan daha iyi. Fakat burada bile Shri Mataji’nin vibrasyonları suyun tüm özelliklerini geliştiriyor.

yoga istanbul