Gerçeği Aramak : Bir çok insan farklı konularda da olsa hayatın anlamını arıyor. Bu insanları maddi dünyaya ait hiçbirşey tatmin etmiyor.

Eğer siz de hayatınızın anlamını, gerçeği arıyorsanız o zaman siz de arayış içindesiniz demektir. Bu insanların ruhları evrenin enerjisi ile, daha yüce olanla birlik ve bütünlüğü arıyor.

Doğru veya yanlış birçok yolda gerçeği arayan insanlar için önerile bilecek tek şey içlerindeki ‘yaşamsal enerji’nin uyandırılmasıdır. Aksi halde, farklı birçok duygusal, zihinsel, psişik uygulama, uyuşturucu ve sahte öğretiler sebebiyle insanlar yanlış şekilde yönlendirilebiliyor.

“Gerçeği bizler yönetemeyiz ve onu bizler yaratamayız, öncelikle bunu anlamamız gerekiyor. Gerçek hep vardı, şu anda var ve var olmaya devam edecek. Bizler gerçeği kandıramayız da! Sadece onu elde edebilecek seviyeye yükselebiliriz. Bu zihinsel bir başarı veya bir konsept değildir. Onu değiştiremeyiz. Sahaja Yoga size gerçeğin ıspatını verir ve onu deneyimlemenize yardımcı olur. Gerçeği arayan insanlar yanlış yönlendirildiklerinde bunun sonuçları çok talihsiz olur.” Shri Mataji Nirmala Devi

Her yöntem bize gerçeği sağlamaz. Farklı birçok yol, teknik uygulanmakta fakat bireylere evrensel enerji ile bütünlük değil, sadece geçici iyilik hali vermektedir. Sadece egomuzu çok özel bir insan olduğumuza ikna eder. Fakat bu gibi telkinler uzun vadede stres, depresyon ve hastalık yaratır ve gerçek arayışımızı yok etmek dışında başka bir şey yapmaz.

Uygulamak için bir teknik seçmeden önce aşağıdaki soruları kendinize sormanız faydalı olacaktır:

1. Teknik için para talep ediliyor mu? (gerçek satın alınamayacak, satılamayacak bir şeydir)

2. Tekniği öğreten kişiler size müşterileri gibi mi davranıyorlar? (unutmayın ki gerçek deneyim kitaplardan öğrenilebilecek bir şey değildir)

3. Kendiniz tekniğin faydalarını hissedebiliyor ve kullanabiliyor musunuz?

4. Teknik size farklı kıyafetler giymenizi, garip şekillerde oturmanızı mi öneriyor? (gerçek bilgi zorlu yollardan geçerek almanız gereken bir bilgi değildir. Bunun için sadece sizin arzunuz gerekir. )

5. Teknik size bilinçötesi veya bilinçaltı teknik önerilerinde mi bulunuyor? (gerçeğin kendisi sadece ‘şu an ‘dadır yani bilinçaltı veya bilinçötesinde değildir.)

6. Samimiyetlerinden, verdikleri sevginin gerçekliğinden ve tekniğin içerdiği bilgilerden emin olamıyorsanız kalbinizin sesini dinleyin.

Sahaja Yoga’da, kendi enerjinizi kullanarak, kendi kendinizin öğretmeni olabilirsiniz.

gercegi aramak