sahaja yoga nedirKöklerin Bilgisi

Sahaja Yoga insan farkındalığının evriminde yeni bir dönem başlatan bir tekniktir. Tüm dünyaya yayılan bu teknik 1970’de Shri Mataji tarafından keşfedilmiştir.

Shri Mataji’nin kendi kelimeleriyle “İnsanlık için küresel bir bütünlük ancak içlerindeki bu uyanışın gerçekleşmesi ile mümkündür. Çünkü bu içsel olarak dönüşüm sağlar, insanlar daha ahlaklı, birlik içinde ve dengede olur. Evrensel enerjiyi ellerinde serin bir esinti olarak hissetmeye başlarlar. Bu şekilde kişi, içsel olarak huzurlu ve neşeli hale gelir. Bir damlanın okyanusa karışması gibi evrensel enerji ile bir ve bütün olur.

Bu deneyim sadece bireyler için değil, çoğunluk içindir. Dünya çapında olan, 130’un üzerinde ülkede binlerce insan tarafından denenmiş bir dönüşümdür.

Sahaja Yoga diğer yogalardan farklıdır çünkü bu teknik aydınlanma ile başlar. Shri Mataji Nirmala Devi

Kolektif Farkındalığımızda Bir Sonraki Adım

İçimizdeki yaşamsal enerjinin uyandırılması deneyimi Aydınlanma, İkinci Doğum, Kişinin kendisini bilmesi, Moksha gibi birçok şekilde tanımlanmıştır.

Bu bilgi çok eski bir bilgidir, fakat çok uzun zaman boyunca sadece birkaç kişinin ulaşabileceği bir bilgi olarak kalmıştır. Zorlu bir yolculuk olarak bilinen aydınlanma deneyimi Sahaja Yoga tarafından kolay elde edilebilen, zahmetsiz bir teknik olarak geliştirilmiştir.

Sahaja Yoga tekniği merkezi sinir sistemimizde gerçeği hissedebileceğimiz yeni bir farkındalığın kapılarını içimizde açıyor. Bu sayede, duygusal, fiziksel ve mental olarak içimizde dengeyi yerleştirmek mümkün hale geliyor. Bu şekilde aslında bizler bu beden, akıl, ego veya şartlanmalar değil, kalbimizde yatan evrensel varlık olan ruhumuz olduğumuzu anlıyoruz. Ruhumuz, kendimizle ilgili olan bilginin, huzurun ve neşenin kaynağıdır.

İnsanların içlerinde bulunan köklerinin bilgisine sahip olmaları çok önemlidir, Sahaja Yoga insanın kendi ruhani rehberi olmasını sağlar. Shri Mataji Nirmala Devi

 

 

köklerin bilgisi Köklerin Bilgisi