kundaliniKundalini omuriliğimizin en altında üçgen sakrum kemiğinde yer alan rahatlatıcı , annesel, saf yaşamsal enerjidir. Başka bir deyişle içimizdeki saf arzunun gücüdür.

Kundalini sizi dengeye getirir, pozitif içsel kalitelerinizin gelişmesine yardımcı olur der Shri Mataji.

Kundalini enerjinizin yansıması vibrasyonlar –yani serin esintidir-. Shri Mataji’nin açıklaması ile vibrasyonlar fiziksel, mental, duygusal ve spirütüel taraflarımızın bütünleşmiş gücüdür.

“Bu enerji sevgiden başka bir şey değildir”

“Kundalininiz kendiliğinden yükselir. Hiçbir şey demenize veya hiçbir şey hayal etmenize gerek yoktur. O sadece yükselir. Bu yaşayan bir süreçtir”

“Bu Kundalini size ait…sizin arzunuz…kendinizin. Aydınlanmanızı alırsanız bu da size aittir. Bunun karşılığında para almaya ne gerek var? Kendi Kundalini enerjinizi kendi başınızın üzerinde hissediyorsunuz. Bu deneyim sizin, size ait. Bu deneyim için de her şey size ait.”

“Bu enerji Sakrum kemiğinizde üç buçuk sarım şeklinde bulunur. Sanskrit dilinde Kundala kelimesi sarmal anlamına gelir… Birçok iplikçikten meydana gelir diyebiliriz. Aydınlanmanızı aldığınızda iplikçiklerden bazıları yükselir ve sizi evrensel enerji ile bir ve bütün yapar.”

“Kundalini enerjiniz orta kanalınızdan yükseldiğinde bu o kadar kuvvetli bir deneyimdir ki, binlerce konuşma yapsam bile bunu anlatamam. Bu enerji yükseldiğinde, başınızın üzerinde vibrasyonları – serin esintiyi- hissedersiniz, evrensel enerjiyi hissetmeye başlarsınız.”