Shri Mataji Nirmala Devi : İnsanlığa Adanmış Bir Hayat

Shri Mataji Nirmala Devi sessizce yaşamları dönüştürdü. Kırk yılı aşkın bir süre uluslararası birçok seyahat yapmış, bu seyahatlerinde halka açık seminerler ile insan ayrımı gözetmeksizin aydınlanma deneyimini anlatmıştır. İnsanlara sadece bu deneyimi yaşatmakla kalmamış aynı zamanda bu deneyimi sürdürmeleri için gerekli olan Sahaja Yoga olarak bilinen meditasyon tekniğini de öğretmiştir.

Shri Mataji her insanın içinde var olan yaşamsal bir enerji olduğundan ve bu enerjinin kendiliğinden /spontan bir şekilde uyandırabileceğinden bahsetmiştir. Aydınlanma olarak tanımlanan bu deneyimin para karşılığında satılamayacağını vurgulamıştır. Sahaja Yoga meditasyon tekniği veya aydınlanma deneyimi için hiçbir zaman para alınmamıştır ve alınmayacaktır.

shri mataji kimdir

Stresi yokeden, içsel denge kurduran Sahaja Yoga meditasyon tekniğinden, dünyada yüzbinlerce insan faydalanmıştır.

Sahaja Yoga’yı diğer meditasyon tekniklerinden ayıran nokta ise; içsel enerjimizi kolay, hızlı bir şekilde uyandırıp, sonuçlarından kısa süre içinde yararlanabiliyor olmamızdır. Deneyim elde ettikçe insanlar kendi enerjilerini nasıl kullanabileceklerini öğreniyor ve fiziksel, mental, spiritüel dengeyi hayatlarına yerleştirmeye başlıyor.

Ek olarak, 130’dan fazla ülkede uygulanmakta olan Sahaja Yoga tekniği haricinde Shri Mataji dans, müzik, sanat, sağlık, yardıma muhtaç kadın ve çocuklar konularında da birçok kurum ve kuruluş kurarak insanlığa hizmet etmeye devam etmiştir.

“Babam bu hayatta çok büyük bir şey yapacağımı hissetmişti. Bunu sadece hayal mı etti yoksa sadece anladı mı bilemiyorum. Fakat bana her zaman ‘Kitlesel aydınlanma vermenin yolunu bulman lazım’ derdi. Aydınlanma derken insanlarda olan derin ve spiritüel uyanıştan bahsediyordu.

Bana farklı öğretiler/dinler hakkında ve insanlar hakkında iyi bir eğitim verdi: problemleri neler, neden ve ne sebeple bazı hareketlerde bulundukları, neden Tanrı inancına sahip olamadıklarını, neden ikiyüzlü olduklarını. Bu gibi her şeyi bana anlatırdı…”

Hindistan – “Bundan sonra bu konuda çalışmaya başlamak için herhangi bir sakınca görmedim. Karmaşa sona ermişti. Sonunda, zaman gelmişti. Korkacak hiçbir şey yoktu. Bunun mutlaka yapılması gerekiyordu. Ben bu dünyaya sadece bu amaç için gelmiştim, insanların içinde kolektif bilinci uyandırmak için.”

“Meditasyon kendi içinizde daha derine gitmeniz içindir. Meditasyonda gerçekleşen şey farkındalığınızın gelişmesidir. Düşüncesiz farkındalık konumunu elde etmenizdir…”