odulleriÖdülleri ve Tanınmalarından Bazıları;

İtalya, 1986
İtalyan Hükümeti tarafından “Yılın İnsanı” olarak ilan edildi.

Moskova, Rusya, 1989
Shri Mataji’nin USSR Sağlık Bakanlığı ile yaptığı toplantının ardından, Sahaja Yoga’ya hükümetten bilimsel araştırmalar için fonlama desteği de içeren tam sponsorluk verildi.

New York, 1990-1994
Birleşmiş Milletler tarafından ard arda 4 yıl dünya barışına ulaşma yolları ve anlamı hakkında konuşması için davet edildi.

Saint Petersburg, Rusya, 1993
Petrovskaya Sanat ve Bilim Akademisi tarafından Onursal Üyeliğe layık görüldü. Akademinin tarihinde, sadece 12 kişi bu onuru almıştı, Einstein bunlardan biriydi. Shri Mataji ilk Uluslararası Tıp ve Aydınlanma Konferansının açılışını yaptı, sonrasında Akademide her yıl yapılan bir etkinliğe dönüştü.

Brezilya, 1994
Brezilya’nın başkentinin belediye başkanı Shri Mataji’yi havaalanında karşıladı ve kendisine şehrin anahtarını takdim etti, ayrıca kaldığı süre boyunca yaptığı tüm programların maliyetini de üstlendi.

New York, 1994
26 Eylül “Shri Mataji Nirmala Devi Günü” olarak açıklandı. Polis eskortları Shri Mataji’yi onurlandırmak ve O’nun Mahatma Gandhi ile olan birliğini kutlamak için karşılama töreninde hazır bulundu.

İngiliz Kolombiyası, Kanada, 1994
İngiliz Kolombiyası İli Başkanı Mr. Mike Harcourt, Kanada halkı adına Shri Mataji’ye karşılama mektubu sundu.

Romanya, 1995
Bükreş Ekoloji Üniversitesi Başkanı Prof. Dr. Drimer tarafından Kavramsal Bilimler Onursal Doktorası ile ödüllendirildi.

Çin, 1995
Çin Hükümetinin resmi misafiri olarak Birleşmiş Milletler Uluslararası Kadın Konferansı’nda konuştu.

Pune, Hindistan, 1996
Aziz Gyaneshwara’nın 700. Yıldönümünde Shri Mataji ‘Dünya Filozoflar Toplantısı’96 – Bilim, Din ve Felsefe Parlamentosuna katıldı ve Sahaja Yoga için tebrik edildi.

Londra, 1997
Alfred Nobel’in yeğeninin oğlu olan Mr. Claes Nobel, Birleşmiş Dünya Başkanı ve Ulusal Yüksek Okul Bilginleri Topluluğu, Shri Mataji’nin hayatını ve işini Royal Albert Hall’da halka açık bir konuşmada onurlandırdı.

Amerika, 105. Kongre, 1997 ve 106. Kongre, 2000
Shri Mataji’nin insanlık için yaptığı adanmış çalışmaları, Kongre üyesi Eliot Engle tarafından Kongre Kayıtlarında okunarak övüldü.

Cabella Ligure, İtalya, 2006
Shri Mataji İtalyan Onursal Vatandaşı olarak ödüllendirildi, bunun ardından ise “Shri Mataji Nirmala Devi Sahaja Yoga Dünya Vakfı” için bir taş yaptırıldı. Bu vakıf halen Cabella Ligure’dedir.

 

İçimizde barış olmadıkça dünyada barış olmaz.