Meditasyon ÜzerineMeditasyon Üzerine Shri Mataji Nirmala Devi’den alıntılar

“Evrensel enerji ile bağlantı, bütünlük sadece meditasyon ile mümkün hale gelir”

Meditasyon yaptığınızda saf sevgiyi hissetmeye başlarsınız. Tüm bakış açısı değişir. İnsan kendi içinde tatminkarlığa ulaşır…”

Meditasyon Üzerine

“Meditasyon kendi içinizde daha derine gitmeniz içindir. Burada gerçekleşen şey farkındalığınızın gelişmesidir. Düşüncesiz farkındalık konumunu elde etmenizdir…”

“Hergün ellerimizi yıkadığımız, dişlerimizi fırçaladığımız gibi sabah ve akşam meditasyon da yapmalıyız. İçsel olarak büyümek için günde mutlaka iki kere yapılmalı. Kundalini enerjiniz bu sebeple var; enerji merkezlerinizi temizlemek/dengeye getirmek ve sizi düşüncesiz idrak konumuna çıkarmak için.”

“Meditasyonkonumu için çaba sarf etmenize gerek yoktur, o sırada sadece düşüncesiz olmanız gerekir. Eğer o sırada düşüncesiz kalamıyorsanız o zaman düşüncelerinizi sadece seyredin fakat hiçbir düşünceye dahil olmayın. Zamanla, güneş yükseldikçe karanlığın dağılması ve ışığın her bir yere nüfuz etmesi gibi tüm benliğiniz tamamen aydınlanacak.”

Meditasyon yaptıkça içinizde huzur gelişir. Bu huzur geliştikçe enerji dolu olduğunuzu farkedeceksiniz. Çünkü düşünme eylemine çok fazla enerji sarf ediliyor. Peki ne düşünüyorsunuz? Birisine bu soruyu sorduğunuzda ‘Her şeyi!’ diyecektir. Fakat ‘Her şey’ ne demek? Bu kadar çok düşündüğünüz şey nedir? Neye yarar? Bu sadece bir insan alışkanlığı…her şey hakkında sürekli düşünmek. Fakat bu şekilde neşeyi hissedemezsiniz, aradığınız neşeyi bu şekilde bulamazsınız…”